Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze? Sprawdzone porady!

Ładne, praktyczne i oszczędne urządzenie mieszkania wymaga sporo pomysłowości. Każdemu, kto w najbliższym czasie planuje urządzać własne cztery kąty, przyda się kilka podpowiedzi, jak zrobić to dobrze i za niewielkie pieniądze.

Urządzanie mieszkania od podstaw

Jeżeli mieszkanie będzie urządzanie od podstaw, przygotowania do tego przedsięwzięcia warto rozpocząć już kilka miesięcy wcześniej. Dobre zaplanowanie remontu, włożenie wysiłku w wyszukanie materiałów i wyposażenia, oraz samodzielne wykonanie części pracy, zaprocentuje sporymi oszczędnościami. Na czym można zaoszczędzić najwięcej?

  1. Architekt wnętrz. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy projektowaniu wnętrz wiele ułatwia, jednak chcąc zminimalizować koszty, lepiej samemu rozeznać się w możliwościach zaaranżowania i wyposażenia mieszkania. Wiele inspiracji z gotowymi aranżacjami pomieszczeń można wyszukać w internecie. Pewne rozwiązania warto podpatrzeć też u znajomych lub poradzić się w markecie z materiałami budowlanymi, gdzie pracownicy za darmo wyliczą potrzebną do wykończenia kuchni ilość płytek czy farby .
  2. Materiały budowlane. Ceny materiałów budowlanych bardzo różnią się w poszczególnych sklepach, dlatego trzeba je posprawdzać. Na przykład baterie do zlewów dostaniemy w świetniej cenie w internetowych hurtowniach dla hydraulików, nawet jeśli nie mamy firmy. Wszystko, co kupujemy, należy dokładnie wcześniej przemyśleć i przeliczyć, by nie zostać z nadmiarem rzeczy i brakiem pieniędzy.
  3. Tanie nie znaczy gorsze. Jest taki stereotyp, że rzeczy tanie są kiepskiej jakości. Nie musi tak być. Można kupić bardzo dobre płytki czy panele, jeśli trafimy na odpowiednią promocję. Jeśli dysponujemy miejscem do przechowywania materiałów, warto skupować potrzebne rzeczy już wcześniej, gdy są w przecenie.
  4. Ekipa remontowa. Opłaca się wykonać samemu tyle, ile się potrafi. Malowanie ścian czy rozłożenie wykładziny nie wymaga specjalnych umiejętności. Przy odrobinie chęci każdy sobie poradzi. Specjalistów wzywajmy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Jak zaoszczędzić na zakupie sprzętów i mebli?

Jeśli w mieszkaniu są już jakieś meble, można je odświeżyć i z powodzeniem dalej używać. Wiele potrzebnych przedmiotów znajdziemy również na portalach ogłoszeniowych z używanymi rzeczami. Ładne meble można tam dostać nawet za darmo.

Warto też odwiedzić giełdy staroci i popytać znajomych. Wiele osób przechowuje starsze, ale jeszcze dobre meble i AGD, być może uda się je kupić za symboliczną kwotę.

Author

  • Nauczyciel akademicki i doradca biznesowy. Trener umiejętności miękkich. Realizator funkcji systemowych projektów badawczych. Autor wielu stron internetowych o charakterze edukacyjnym.

One thought on “Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze? Sprawdzone porady!

Dodaj komentarz